STAŃ SIĘ DAWCĄ KRWI I SZPIKU,
BO NAJWIĘKSZE BOGACTWO PŁYNIE W TWOICH ŻYŁACH!
Czy bawiliście się w dzieciństwie ze swoim przyjacielem w zabawę "Moja krew - Twoja krew"? Połączenie Waszych kropli krwi miało być potwierdzeniem Waszej więzi.
Dziecięca zabawa wraz z ubiegłorocznym wydarzeniem związanym z chorobą Julii Niewiadomskiej - pięknej, młodej tancerki - skłoniła nas, przyjaciółki Julki, do stworzenia akcji charytatywnej o tym samym tytule "MOJA KREW - TWOJA KREW". Przypadek Julki potwierdza, ile jest warte JEDNO ŻYCIE. Jedyną naszą wadą jest LENISTWO. Potrzebujemy idei i impulsu. A TO WŁASNIE POWSTAŁO! PAMIĘTAJ, że największe bogactwo płynie w Twoich żyłach! WIDZIMY SIĘ!
POPRZEDNIE EDYCJE:
 2015
 2013
CZYM JEST MKTK? Organizacja MKTK została założona w grudniu 2013 roku przez siedem młodych dziewczyn, w pierwszą rocznicę śmierci przyjaciółki Julii Niewiadomskiej, która zmarła na skutek bardzo rzadkiej choroby w wieku zaledwie 19 lat. Na apel odnośnie potrzebnej krwi do transfuzji dla umierającej Julii odpowiedziało kilkaset osób. Przyjaciółki nie udało się uratować, ale widząc tak ogromny potencjał w młodych ludziach, dziewczyny postanowiły prowadzić działalność charytatywną o nazwie „Moja krew – Twoja krew”.
Co roku organizowana jest wielka akcja krwiodawstwa, podczas której ludzie mogą oddawać krew w specjalnym autobusie, a także rejestrować się do bazy potencjalnych dawców szpiku. Chcemy głównie trafiać do młodych. Ze względu na to, że żyjemy w świecie artystycznym, ważny cel łączymy ze sztuką, dlatego akcja dzieje się w Teatrze Studio Buffo, a oddających krew wspierają różnorodni artyści. Twierdzimy, że właśnie przez muzykę najłatwiej dotrzeć do młodych ludzi i zachęcić ich do bezinteresownej pomocy. Chcemy wykształcić nowe podejście do akcji charytatywnych.
Akcja odbyła się już dwa razy przy Teatrze Studio Buffo w Warszawie, a na scenie pojawili się tacy artyści jak m.in.: Marika, chór Sound’n’Grace, Monika Urlik, Kasia Dereń, Michał Rudaś, Natasza Urbańska, Artur Chamski, Jerzy Grzechnik, Marie Napieralska, Aro Kłusowski, Ralph Kamiński, The Voices, Jan Traczyk, raperzy Parzel i Proceente oraz wielu innych. Każdego roku wydarzenie przyciąga tłumy ludzi, a chętnych do oddania próbki krwi nie brakuje. Naszym celem jest jedynie propagowanie krwiodawstwa, a nie zbiórka pieniędzy – zachęcamy więc do pomocy, która nic nie kosztuje! Chcemy jedynie szerzyć dobro, bezinteresowność i miłość.
CHCESZ SIĘ Z NAMI SKONTAKTOWAĆ?
kontakt@mktk.pl
/mojakrewtwojakrew
/mojakrewtwojakrew